Esenler şehitler için duaya durdu

13/07/2017
 Esenler şehitler için duaya durdu
15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programında, Esenler'de yaşayan binlerce kişi 15 Temmuz'da şehit olanlar için dua etti.
Esenler’de 15 Temmuz’un birinci yıldönümü münasebetiyle anma programları düzenlenmeye başladı. Dörtyol Meydanı’nda toplanan binlerce vatandaş, 15 Temmuz’da şehit düşenler için dua etti. Alanda kurulan ekranlarda ’15 Temmuz Diriliş Belgeseli’ sunulurken, ellerinde Türk Bayraklarıyla meydanı dolduran binlerce kişi tekbir sesleriyle meydanı inletti. 
 
Mehter Takımının gösterisi ve TRT Kur’an Okuma Yarışması birincisi Mustafa Altın’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlanılan programda, Dursun Ali Erzincanlı da 15 Temmuz’un darbe girişiminin seyrini değiştiren Ömer Halisdemir için yazdığı ’30 Kuş’ şiirini seslendirdi. Programa AK Parti İstanbul Milletvekilleri Fatma Benli, Ahmet Hamdi Çamlı, Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, İlçe Emniyet Müdürü Cihat Dağdeviren, İlçe Müftüsü Halil Şekerci, Belediye Başkan Yardımcıları, İdari Amirler, şehit yakınları ve gaziler ile birlikte binlerce vatandaş katıldı. 
 
 
“HEP BİRLİKTE DARBECİLERE GEÇİT VERMEDİK”
 
Anma programında konuşan AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, 15 Temmuz gecesi Esenler’de hep birlikte hareket ederek darbecilere geçit vermediklerini anlattı. Taran, “Bizler önce İlçe Başkanlığımızın önünde toplandık. Daha sonra Emniyet Müdürlüğüyle yaptığımız konuşmada hain darbecilerin emniyeti işgal etme girişimlerinin olduğunu öğrendik. Sonra hep birlikte Esenler Emniyetinin önünü doldurarak onlara geçit vermedik. Daha sonrasında Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla havalimanına yürüdük. 15 Temmuz’da Çanakkale’de, İstiklal savaşında olduğu gibi meydanlarda tek bilek olmuş, iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmeyen büyük bir Türkiye vardı” dedi. 
 
 
“ZİLLET İÇERİSİNDE YAŞAMAKTANSA, İZZETLE ŞEHİT OLMAYI TERCİH EDEN MİLLETİZ’’
 
15 Temmuz’da insanlık ve siyasi tarihinde eşine rastlanmayanbir ihaneti yaşadıklarını söyleyen Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, "İhaneti aziz milletimiz meydanlara çıkarak bertaraf etti. Esenler sakinleri bugün şehitlerine sahip çıkma, 15 Temmuz’u unutturmamak için yine meydanlardadır. Darbe girişiminde hainler asker kıyafeti giyinmiş, katiller ellerine silahları almış, milletimizi katletmişlerdi. Şunu bilsinler ki biz millet olarak zillet içerisinde yaşamaktansa izzetle şehit olmayı tercih eden bir milletin çocuklarıyız" diye konuştu.
 
15 TEMMUZ BİR ZAFERDİR
 
Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin de, ülkemizin her zaman kahramanlar yetiştirdiğini söyleyerek, "Ben 15 Temmuz'a bir zafer olarak tanımlıyorum. Tüm zaferlerde olduğu gibi 15 Temmuz'da da büyük bedeller ödendi. Biz öyle bir milletiz ki, sessizce kahramanlar yetiştirip kalabalıklar arasına karıştırıyoruz ve böylece bu coğrafyadaki yerimizi alıyoruz" dedi.
 
 
BU MİLLETİN VEKİLİ OLMAK GURURDUR
 
AK Parti İstanbul Milletvekili Fatma Benli, Türk halkının 15 Temmuz'daki mücadelesinin önemine dikkat çekerek, "Geçtiğimiz sene, 29 gün boyunca çocuk yaşlı demeden meydanları doldurdunuz ve darbeye geçit vermediğinizi gösterdiniz. Allah sizden razı olsun. 'Bugün olsa tankların karşısına yine çıkarım' diyen bir milletin, vekili olmaktan gurur durulmaz da ne yapılır?" diye konuştu.
 
BİZ KEDİ DEĞİLİZ ASLANIZ
 
Gecede son konuşmayı AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı yaptı. Çamlı, bizim büyük bir milletin çocukları olduğumuzu hatırlatarak, "Bize yıllarca 'sen kedisin' dediler. 15 Temmuz akşamı bu millet kedi olmadığını, aslan olduğunu tüm dünyaya gösterdi. Biz Sultan Süleymanlar gibi aslanların çocuklarıyız" diye konuştu.
 
ŞEHİTLERİMİZİN RUHLARINA DUALAR
 
Gecede vatan uğruna canını vermiş şehitlerimizin ruhlarına Esenlerliler ellerini semaya açarak hep bir ağızdan dualar okudular. Ellerinde Türk bayraklarıyla vatanın birliği ve dirliği için sloganlar atan vatandaşlar, darbelere karşı bir kez daha tek yürek olduklarını gösterdiler. Gecede Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dünürü Özdemir Bayraktar da Esenlerli vatandaşlarla bir araya gelerek şehitlerimiz için dualar okudu.