AK Parti'li vekil Benli: FETÖ davaları sanıkların her şeyi inkar edebildiğini gösteriyor

12.07.2017
AK Parti
AK Parti İstanbul Milletvekilli Benli devam eden darbe girişimi davalarına ilişkin "Tamamen somut delillerin bulunduğu dosyalarda bile sanıkların afaki cümlelerle mahkeme heyetiyle alay edercesine her şeyi inkar edebildiklerini gösteriyor" dedi.

 

Harp Akademileri Komutanlığındaki darbe faaliyetlerine ilişkin davayı izlemek üzere Silivri'ye gelen AK Parti İstanbul Milletvekilli Fatma Benli, davaları takip eden şehit aileleri, gaziler, milletvekilleri ve vatandaşlara teşekkür etti.

15 Temmuz'da yaşanan acılar ve verilen şehitlerin darbe girişiminin unutulmayacağını gösterdiğini belirten Benli, şöyle konuştu:

"Eğer biz bu davaya sahip çıkarsak bundan sonra hiçbir darbeci, ne kadar büyük bir gücü olursa olsun, bizim paramızla alınmış tankları, F-16'ları kullanma gücüne sahip olurlarsa olsun, bu halkın karşısına çıkamaz. 80 milyon Türkiye ne kadar büyük farklılıklara sahip olursa olsun, söz konusu vatan olduğunda birlik içinde. Beraberce mücadele edilmesi darbecilerin bundan sonra kesinlikle bu hareketleri düşünmemelerine sebebiyet verecektir."

Benli, Ankara'da ve Silivri'de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) sanıklarının yargılandığı davalara ilişkin de "Gerek Ankara'da gerek Silivri'de devam eden davalar, tamamen kamera kayıtlarına, tanık ifadelerine dayanan, somut delillerin bulunduğu dosyalarda bile sanıkların, afaki cümlelerle bütün mahkeme heyetiyle alay edercesine her şeyi inkar edebildiklerini gösteriyor. Sanıklar 'benim vicdanım rahat' diyebiliyorlar. Ne kadar çok gerçeği saklamaya çalışırlarsa çalışsınlar, gerçekler ortada. Türkiye'nin bağımsız mahkemeleri adil bir karar verecektir. Bizim yapacağımız, davamıza sahip çıkmak davalarımızı takip etmek ve mahkemenin vereceği karara saygı göstermektir." değerlendirmesini yaptı.

Demircan: Allah vatanımızı ve milletimizi daim eylesin

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da 15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden bir yıl geçtiğini ifade ederek, "O ihanetin, kalkışmanın en sıcak anlarını yaşamış yerel yöneticiler olarak bir grup Beyoğlu vatandaşıyla Silivri'deyiz. Aradan geçen bir yıl sonra bu işin müsebbiplerinin bugün gözaltında olanlarının neler söylediklerini merak ettim bu duyguyla buraya geldim. Tek vatan, tek millet çerçevesi ile birlikte vatanını, bayrağını seven, bu ihanet şebekesinin nasıl bir ihanet içerisinde olduğunu bir daha hissetmek isteyenlerin bir şekilde gelip bu salonun havasını hissetmesinin anlamlı olduğunu düşünerek geldik. Allah vatanımızı ve milletimizi daim eylesin." diye konuştu.

 

kaynak: http://aa.com.tr/tr/politika/ak-partili-vekil-benli-feto-davalari-saniklarin-her-seyi-inkar-edebildigini-gosteriyor/859849