Kadir Gecesi’nde Esenlerli vatandaşlar dualarla buluştu

22.06.2017
Kadir Gecesi’nde Esenlerli vatandaşlar dualarla buluştu
Kadir Gecesi’nde hep birlikte dua etmek için 100 bin Esenlerli bir araya geldi.

Kadir Gecesi’nde hep birlikte dua etmek için 100 bin Esenlerli bir araya geldi. Teravih namazı sonrasında başlayan “10 Bin Hatim 100 Bin Dua Bulaşması” adlı programa Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Ömer Döngeloğlu ve Necmettin Nursaçan katılarak vatandaşlarla birlikte dua etti. Etkinlikte yapılan çekiliş sonucu 16 şanslı kişi de Umre’ye gitmeye hak kazandı.

Esenler Dörtyol Meydanı’nda ellerini göğe kaldıran vatandaşlar şehitler, Filistin, Gazze, Doğu Türkistan, Suriye, Irak, Mısır ve Arakan başta olmak üzere İslam coğrafyasının huzura kavuşması İslam coğrafyasının huzuru ve mazlumların kurtuluşu için dua etti. Ayrıca ilçedeki din görevlileri, Kur’an Kursu öğrencileri ve gönüllü vatandaşlar tarafından okunan 10 bin Hatm-i Şerif’in duası da çeşitli camilerin imamları tarafından yapıldı.

Programa Eski AB Bakanı ve İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır, AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, AK Parti İstanbul Milletvekili Fatma Benli, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da katıldı.

KADİR GECESİ’NDE BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU

Programa katılan Eski AB Bakanı ve İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır, “Türkiye’de çok sayıda şehit verdik. Sizlere bakarken geçtiğimiz Kadir Gecesi’nde aramızda olanların şimdi aramızda olmamasının hüznünü yaşadım” sözleriyle duygusallaştığını ifade ederken; AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, şehitler için dua etti.

Kadir Gecesi programında konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Fatma Benli, “Rabbimin bin ayı tek bir gece içerisine sakladığı bir gecedeyiz. Rabbim her daim birlik ve beraberlik duygusunun sizlerle olmasını nasip etsin inşallah” dedi.

Kur-an’ı Kerim’in indirildiği gecenin önemine dikkat çeken Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Bu gece günahların af olduğu, iyilik kapılarının sonuna kadar açıldığı, kötülük kapılarının sonuna kadar kapandığı, birbirimizi daha çok sevmemiz gereken, birbirimizle helalleşmemiz gereken, birbirimizle barışmamız gereken, birbirimiz sevmemiz gereken bir geceyi yaşıyoruz” diye konuştu.

KADİR GECESİ’NDE UMRE HEYECANI

10 asıl 6 yedeğin seçildiği Umre’ye gidiş kurasının çekilişi sonunda Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu kararlarını değiştiklerini belirterek 6 yedeği de Umre’ye göndereceklerini açıkladı. Kura sonucu kazanan 16 kişinin mutluluğu gözlerinden okundu.

Noter huzurunda yapılan çekilişle Umre’ye gitmeye hak kazanan Rabiye İbiş, Kadir Gecesi’nde yaşadığı mutluluğu “Rabbim bana da nasip etti. Hiç beklemiyordum. Bana çok büyük bir sürpriz oldu. Heyecandan elim ayağım titriyor, çok mutluyum. Allah bütün arkadaşlarımızla beraber hayırlısıyla gidip gelmeyi nasip etsin” sözleriyle dile getirdi.

Babasının kazanacağını hissettiğini kaydeden Mehmet Baltacı, “Bana çıkacağını hiç beklemiyordum. Evde babam ‘Git sana çıkacak’ dedi ve dediği oldu. İyi ki de gelmişim. Kadir Gecesi’nde kazandım. Bu benim için çok büyük bir fırsat. Çok heyecanlıyım, çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

 

kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/kadir-gecesinde-esenlerli-vatandaslar-dualarla-40498236