Yüzleri de kızarmıyor

10.08.2017
Yüzleri de kızarmıyor
AK Parti İstanbul Milletvekili Fatma Benli, FETÖ’cü darbeci sanıkların en önemli özelliklerinden birinin yalan söylemek olduğunu belirtti.

 

AK Parti İstanbul Milletvekili Fatma Benli, “Her koşulda çok rahatça yüzleri kızarmadan yalan konuşabiliyorlar” dedi. TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanvekili ve Ak Parti İstanbul Milletvekili Fatma Benli FETÖ’cülerin en önemli özelliğinin her koşul ve ortamda çok rahat yalan söyleyebilme yeteneğine sahip olmaları olduğunu belirtti.

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanvekili ve Ak Parti İstanbul Milletvekili Fatma Benli FETÖ’cülerin en önemli özelliğinin her koşul ve ortamda çok rahat yalan söyleyebilme yeteneğine sahip olmaları olduğunu belirtti.

Silivri’deki devam eden Harp Akademileri Komutanlığındaki faaliyet ve eylemlere ilişkin 122 sanığın yargılandığı davayı izleyen Benli “Darbeciler o gece birbirlerini motive etmek için ‘Tiran kaçtı’ yalanını yaydılar. Cumhurbaşkanımız televizyondan halkı meydana çağırınca yalanları ortaya çıktı” dedi.

Her duruşmada sürekli yalan konuşan ve benzer ifadeleri veren darbecilerin emi komuta zinciri içinde hareket ettiklerini söyledi.

Harp Akademileri davasının Silivri’de iki hafta devam edeceğini, Çağlayan Adliyesinde ise AKOM ve Doğan Medya Center işgallerine ilişkin davaların  yarına kadar süreceğini belirten Benli, farklı mahkemelerde devam eden darbe davalarını takip etmenin önemine dikkati çekti. Benli imkanı olan herkesin ibret-i alem için darbe davalarını takip etmelerini de istedi.

 

kaynak: http://www.anayurtgazetesi.com/haber/Yuzleri-de-kizarmiyor/647291