Kategorideki Makaleler

BASIN AÇIKLAMALARI

Bizler kalbi Allah’a ve kapısı dünya milletlerine açık bir ülkeyiz.
Yaşamını “Hamdım, piştim, yandım” sözleriyle ifade eden Mevla aşığı, 17 Aralık 1273 tarihinde Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur.
İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın Düsturu artık bütün dünyaya hakim olmalıdır
ABD’nin büyükelçiliğini Telaviv’den Kudüs’e taşıması tarih önünde sorgulanacak barışa ağır bir darbedir, hiçbir ülke aynı tarihi hataya düşmemelidir.
Nasıl bir kuşun tek bir kanatla uçması mümkün değilse, kadınların güçlü olmadığı bir toplumda, kadını ve erkeğiyle tüm toplumun refahı fiilen mümkün değildir.
Sonuçta hepimiz birer engelli adayıyız, engellilerimiz bu toplumun vaz geçilmez bir parçası, onlara hayata katılımını sağlamak, hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımlar atmak hepimizin görevi.
Yakıcı sonuçları olan şiddetle mücadelenin tek yolu “Şiddete karşı 0 tolerans” politikasının toplumun hiçbir kesimini dışarıda bırakmadan herkes tarafından sahiplenilmesidir.
Biliyoruz ki bu ülkede yüzbinlerce Aybüke, Necmettin öğretmenler var. Bu ülkeye hizmet etmek için, çocuklarımıza umut ve gelecek olmak için canını feda etmekten çekinmeyen öğretmenlerimiz. Hepsine minnettarız.