Kategorideki Makaleler

BASIN

Silivri'de devam eden 15 Temmuz ana davasında darbecilerin art arda söyledikleri yalanlar dikkati çekiyor. Darbecilerin WhatsApp grubuna 'emir geldi' diye mesaj atan sanık, "Darbeden haberim yoktu" dedi.
Hatay'daki Humus Yetimhanesi'ne destek sağlamak için çeşitli programlar düzenleyen İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı gönüllüsü kadınlar, "Savaş Mağduru Yetimler İçin Ensar Buluşması" etkinliğinde bir araya geldi.
Türkiye’nin kaderini değiştirecek olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçiş süreci siyaset tarihimiz için de yepyeni bir literatür oluşturulmasına vesile oldu. Değişim sürecinde akıllara takılan sorulara cevap veren ve dünyaya emsal olabilecek yeni yönetim biçimini detaylarıyla anlatan kitaplar herkesin kütüphanesinde olmalı.
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanvekili Benli: - "Hayatı paylaşmak ve sevgiyle el ele vermek için engel yok"
ULUSLARARASI Hukukçular Birliği'nin (UHUB) düzenlediği ''Sığınmacılara Yardım Konusunda Devletlerin ve Uluslararası Teşkilatların Sorumlulukları-İslam Dünyasının Kanayan Bölgelerinde Son Durum'' konulu konferans Kayseri'de yapıldı. Birlik Genel Sekreteri Necati Ceylan, Müslümanların yüzde 35’i mülteci ya da sığınmacı konumunda" dedi.
Uluslararası Hukukçular Birliğince tertiplenen "Sığınmacılara Yardım Konusunda Devletlerin ve Uluslararası Teşkilatların Sorumlulukları-İslam Dünyasının Kanayan Bölgelerinde Son Durum" konulu konferans ilimizin ev sahipliğinde gerçekleştirildi…