Cunta emrini paylaşan darbeciden
  • 02 Haziran 2017 tarihinde yayınlandı.

Cunta emrini paylaşan darbeciden 'haberim yoktu' yalanı


15 Temmuz darbe girişimine ilişkin "Yurtta Sulh Konseyi’’ İstanbul yapılanmasını da kapsayan İstanbul’daki ana darbe davasının görülmesine Silivri’de devam ediliyor. Duruşmaları takip eden AK Parti İstanbul Milletvekili Avukat Fatma Benli, resmi Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Benli, darbecilerin dikkatleri çeken yalanlarını paylaştı.

Benli'nin açıklamaları şöyle:

"Silivri'de, Sincan'da darbe davaları sürüyor. Hakkı savunmak, hakkı konuşmak, hakkı haykırmak için de şehit ve gazi aileleriyleyiz.

'deyiz çok ceza davasına girdim hiç bu kadar kuyruklu yalan duymadım, darbeciler darbe olduğunu Cumhurbaşkanımızdan öğrendik diyor. Sanık yurtta sulh whatsup grubunda 'emir geldi' diye mesaj atmış, birlikleri İstanbul'da yolu kapatmış halen darbeden haberim yoktu diyor!"

 

Destek için çadır kuruldu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca, 15 Temmuz şehitlerinin yakınları ve gazilere destek için Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi davalarının görüldüğü İstanbul ve Ankara'da çadır kuruldu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, İstanbul'da Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi ve Ankara'da Sincan Adliyesinde darbe davalarının görüldüğü günlerde, şehit yakınları ve gazilerin duruşmalara Bakanlık tarafından tahsis edilen otobüslerle getirildiği ifade edildi.

İstanbul ve Ankara'da kurulan çadırlarda şehit yakınları ve gazilere Bakanlık personeli tarafından hukuki ve psikososyal destek sağlandığı kaydedilen açıklamada, duruşmalara katılan şehit yakınları ve gazilerin günlük ihtiyaçlarının karşılanması için de gerekli tüm hizmetlerin sağlandığı aktarıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, konuyla ilgili değerlendirmesinde, 15 Temmuz darbe girişiminin ülkeye yapılan alçak bir saldırı olduğunu belirtti.

Milletin kararlı ve cesur duruşuyla bu saldırının püskürtüldüğünü anımsatan Kaya, hain darbecilerin yargı önünde hesap verme vaktinin geldiğini vurguladı.

 

Kaynak: http://www.yenisafak.com/gundem/cunta-emrini-paylasan-darbeciden-haberim-yoktu-yalani-2692871