Makaleler

 

Geleceğimizi İnşaa Eden Öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü Kutluyoruz
  • 24 Kasım 2017 tarihinde yayınlandı.

Geleceğimizi İnşaa Eden Öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü Kutluyoruz


 

GELECEĞİMİZİ İNŞA EDEN ÖĞRETMENLERİMİZİN

        ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ

Aybüke öğretmen, hayalindeki mesleğe sahip olmuş, öğrencilerinin hayatına güzellikler katma ümidiyle, Batman’ın Kozluk ilçesine atanmıştı. Elinde bavulu yüreğindeki öğrenci sevgisiyle gittiği Kozluk’ta, hain teröristlerin saldırısı sonucu 23 yaşında yaşamına veda etti.

Necmettin öğretmen ise, yine 2016 yılında Şanlıurfa Siverek ilçesinin Çifçibaşı mahallesindeki okula atanmıştı. Okulun hem müdürü hem öğretmeniydi. Bir eğitim-öğretim dönemi boyunca öğrencilerine kalbini açmış, bilgilerini, değerlerini, vatan ve millet sevgisini anlatmıştı. Ancak sevgili öğrencilerine karnelerini verip, çok özlediği ailesine Gümüşhane’ye gitmek için yola çıktığında, PKK’lı teröristler tarafından otomobiline ateş açılarak durduruldu. Teröristler tarafından aracı kurşunlanarak kaçırıldı, nehre atılan cesedi tanınmaz haldeydi. Aradan birkaç hafta geçtikten sonra da acı haberi Tunceli Valiliği’nden aldık, Necmettin öğretmen öldürülmüştü.

Biliyoruz ki bu ülkede yüzbinlerce Aybüke, Necmettin öğretmenler var. Bu ülkeye hizmet etmek için, çocuklarımıza umut ve gelecek olmak için canını feda etmekten çekinmeyen öğretmenlerimiz. Hepsine minnettarız.

Hepimizin hayatında önemli izler bırakan öğretmenlerimizin ispatladığı gibi bu meslek; emek, sabır, fedakarlık ve özveri ister. 81 ilimizde, şehir merkezlerinden en ücra yerleşim birimlerine kadar ülkemizin dört bir yanında fedakarca vazifelerini yerine getiren öğretmenlerimizin, çocuklarımıza verdikleri emek çok büyük.

Sürekli olarak ülke bütçesinin en fazlasını Milli Eğitim Bakanlığı’na ayıran ve mevcut öğretmenlerin 2/3’sini atayan AK Parti hükümeti, milletimiz gibi geçmişte olduğu gibi gelecekte de öğretmenlerimize destek olmaya devam edecektir.

Bu vesileyle, insanlığın en değerli ve kıymetli mesleğini icra eden, kendilerini öğrencilerine adamış olan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum. Başta görev başında şehit düşen olmak üzere, ebediyete intikal etmiş olan kıymetli öğretmenlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.

 

 

                                                                                                                                                   Av. Fatma Benli

                                                                                                                                                                          AK Parti İstanbul Milletvekili

                                                                                                                                                                                                   İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkan Vekili