Hayırsever Kadınlar Yetimler İçin Buluştu
  • 22 Mayıs 2017 tarihinde yayınlandı.

Hayırsever Kadınlar Yetimler İçin Buluştu


Kaynak: https://www.haberler.com/hayirsever-kadinlar-yetimler-icin-bulustu-9645182-haberi/

 

Hatay'daki Humus Yetimhanesi'ne destek sağlamak için çeşitli programlar düzenleyen İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı gönüllüsü kadınlar, "Savaş Mağduru Yetimler İçin Ensar Buluşması" etkinliğinde bir araya geldi.

Bayrampaşa'da bir otelde gerçekleşen etkinliğe, AK Parti İstanbul Milletvekili Fatma Benli ile çok sayıda hayırsever ile Suriyeli yetim anneleri katıldı.

Benli, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin sığınmacılara kapılarını açan bir ülke olduğunu, darbe ve terör tehditlerini bertaraf ettiğini söyledi.

Ülkenin gücünü, hayır dualarından aldığını ifade eden Benli, "Hem İHH'ya hem de programı düzenleyenlere teşekkür ediyorum. Çünkü bu tip çalışmalar çok değerli. Yardımlarda esas olan devamlılıktır. Hiç görmediğimiz, belki görmeyeceğimiz yetimlere yardım yaparak ensar olmanın gereğini yerine getirmiş oluyoruz. Biz böyle çalışmalar yaparak darbe süreçlerini, terör hadiselerini atlatabildik." diye konuştu.

Proje sorumlusu Aynur Akdeniz ise Humus Yetimhanesi'nde 95 yetim ile 35 yetim annesinin kaldığını belirterek, yetimhanenin, barınma, savaş travması tedavisi, eğitim, meslek edindirme hizmetleri gibi giderlerini karşılamak için çeşitli faaliyetler yaptıklarını kaydetti.