Kağıthane’de Geleneksel 23. Okçuluk Yarışması düzenlendi
  • 12 Mayıs 2018 tarihinde yayınlandı.

Kağıthane’de Geleneksel 23. Okçuluk Yarışması düzenlendi


KAĞITHANE Belediyesi’nin düzenlediği Sadabad Şenlikleri’nde okçuluk müsabakalarının 23.sü düzenlendi.  AK Parti İstanbul Milletvekili Fatma Benli Yalçın ve Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç’ın katıldığı yarışlara 50’nin üzerinde okçu katıldı.

Yarışma öncesi Mehteran takımı izleyenlere konser verdi.  Dün yapılan yarışmaya geçilmeden önce konserin ardından okçular geleneksel ve modern olmak üzere 2 farklı kategoride gösteriler sundu. Okçuluk Yarışları’nda ıslık sesi çıkaran oklar, savaş talimleri, kadınların savaşlardaki yeri, geleneksel savaş aleti topuz ve dönemin okçuluk kıyafetleri de tanıtıldı. Geleneksel ok atış teknikleri teatral olarak canlandırıldı.

Gösterilerin ardından sırasıyla Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ve AK Parti İstanbul Milletvekili Fatma Benli Yalçın birer konuşma yaptı. AK Parti Milletvekili Fatma Benli Yalçın ramazan öncesi izleyenlere hayırlı ramazanlar' diledi ve 13 Mayıs’ta kutlanacak Anneler gününün de unutulmaması gerektiğini söyledi. Yarışmalara geçildi. Modern dalda okçular kendi aralarında yarıştı.Geleneksel ve modern okçular yarışların sonunda içinde 10 çeyrek altın bulunan testiyi okla kırmak için yarıştı. Testiyi okçuluk sporuyla uğraşan Dr.Murat Özveri kırdı. Modern ve geleneksel okçuların sırayla katıldığı atışların sonunda küpü kırmayı başaran Murat Özveri, 10 çeyrek altının da sahibi oldu.

DHA

kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/kagithanede-geleneksel-23-okculuk-yarismasi-d-40834924